آموزش قدم به قدم مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی - لینگوجو

یادگیری انگلیسی با تخفیف تابستانه!

نحوه مصاحبه کاری به زبان انگلیسی – تکنیک‌های قبولی در مصاحبه

برای داشتن یک مصاحبه کاری خوب به زبان انگلیسی، این مطلب را تا انتها بخوانید و با لینگوجو همراه باشید!

داشتن مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی، هم هیجان انگیز است و هم مضطرب کننده. اما نکته مهم این است که اگر به تمامی مباحث و سوالات این نوع مصاحبه ها تسلط داشته باشید، دیگر جای هیچگونه اضطراب و نگرانی نیست. در این مطلب قرار است تا به آموزش راهنمای کامل موفقیت در مصاحبه شغلی (کاری) به زبان انگلیسی و البته جملات کاربردی زبان انگلیسی در مصاحبه Interviews بپردازیم.

توجه داشته باشید که شما برای انجام دادن یک مصاحبه شغلی دقیق و صحیح، باید به زبان انگلیسی عمومی تسلط داشته باشید؛ زیرا اکثر سوالات این نوع مصاحبه ها، در زمینه انگلیسی عمومی پرسیده می شوند تا سطح زبانی شما نیز توسط مصاحبه کننده ها بررسی شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم پکیج جامع آموزش زبان انگلیسی را مطالعه کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، انگلیسی عمومی خود را تا سطح B2 بالا ببرید.

مصاحبه شغلی چیست؟

اکثر افراد معمولا پس از یادگیری انگلیسی عمومی، به دنبال فرصت های شغلی در خارج از کشور می گردند. پیدا کردن فرصت های شغلی کار سختی نیست، اما مسئله وقتی جدی می شود که بخواهید با شرکت پذیرنده صحبتی داشته باشید. به این صحبت، مصاحبه کاری یا شغلی می گویند.

آن چه برای مصاحبه شغلی در زبان انگلیسی باید بدانید این است که شرکت یا طرف پذیرنده، از شما سوالات بسیاری می پرسد تا با شما آشنا بشود. اما از مهم ترین فاکتورهایی که می تواند تاثیرگذاری زیادی روی نتیجه این گونه مصاحبه ها داشته باشد، سطح زبان انگلیسی شماست. شما برای شرکت در یک مصاحبه کاری، نیاز دارید تا طبق استاندارد CEFR، سطحی بالاتر از B1 داشته باشید.

شما می توانید از طریق سیستم هوشمند تعیین سطح آنلاین لینگوجو، هم اکنون با سطح دانش زبانی خود از انگلیسی آشنا شوید.

راه های موفقیت در مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

شما هرچقدر هم که به مباحث شغلی و تخصصی خود مسلط باشید، اگر انگلیسی بلد نباشید، بازی را از قبل باخته اید! شناختن خودتان، نقاط ضعفتان، نقاط قوتتان، دستاوردهایتان،و البته رزومه خودتان در تمامی مراحل یک مصاحبه شغلی جزو اساسی ترین مسائل است.

اما باید این نکته را به یاد داشته باشید که بدون یادگیری و تقویت زبان انگلیسی خود، نمی توانید هیچکدام از این مواردی را که به آنها اشاره شد را منتقل کرده و از رزومه خود دفاع کنید. پس در واقع اولین گام برای موفقیت در یک مصاحبه شغلی یا کاری، یادگیری و تقویت انگلیسی است.

از دست ندهید: آموزش زبان انگلیسی

مراحل یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

آشنایی با فرآیند برگزاری و البته سوالات رایج در مصاحبه های شغلی، بسیار مهم است و می تواند تاثیر زیادی در نتیجه آن مصاحبه داشته باشد. فرآیند یک مصاحبه شغلی بدین گونه است:

  • سلام و احوالپرسی
  • سوالات شخصی
  • سوالات شخصیتی
  • سوالات حرفه ای و تخصصی

شما باید آمادگی پاسخ دادن به تمامی انواع این سوالات را داشته باشید. و دقیقا به همین دلیل، در ادامه این مطلب، به مهم ترین و پراستفاده ترین سوالات رایج در مصاحبه های شغلی انگلیسی خواهیم پرداخت و پاسخ‌ های عالی به ۸ سوال رایج در این زمینه را بررسی خواهیم کرد.

خودتان را معرفی کنید!

نحوه معرفی خود به انگلیسی در یک مصاحبه استخدامی، آنقدر اهمیت دارد که بسیاری باور دارند با استفاده از کلمات، جملات، و ساختارهای درست، می توانید یک First Impression عالی داشته باشید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها، خودتان را معرفی کنید.

در این میان اما یک نکته مهم وجود دارد، و آن این است که شما باید هنگام پاسخ دادن به این سوال، از ساده ترین جملات و ساختارهای زبان انگلیسی استفاده بکنید؛ اولا به خاطر اینکه پیچیدگی جملات شما، شانستان برای قبولی در مصاحبه را بالا نمی برد، و دوم آن که اگر بخواهید ازجملات سخت استفاده کنید، ممکن است اشتباهی مرتکب بشوید و فرصت خود را از دست بدهید.

با توجه به همه آنچه که گفته شد، می توانید سوال زیر را بعنوان اولین سوالی که از شما پرسیده خواهد شد، به یاد داشته باشید:

Tell me about yourself
درباره خودت برایم بگو

تکنیک پاسخ به این سوال این است که باید کمی در مورد شغل فعلی خود (از جمله حوزه کاری و شاید یک دستاورد بزرگ) صحبت کنید، سپس پیشینه ای در مورد اینکه چگونه به این سطح شغلی رسیده اید و تجربیاتی که دارید بیان کنید. در آخر، توضیح دهید که چرا این شغل را می‌خواهید – و برای آن یک گزینه عالی خواهید بود.

نمونه متن معرفی خود به زبان انگلیسی در مصاحبه کاری

شما می توانید چنین جوابی به شخص مقابل بدهید.

“Well, I’m currently an account executive at Smith. Before that, I worked at an agency where I was on three different major national healthcare brands. And while I really enjoyed the work that I did, I’d love the chance to dig in much deeper with one specific healthcare company, which is why I’m so excited about this opportunity with Metro Health Center.”

“خب، من در حال حاضر یک مدیر حساب کاربری در شرکت اسمیت هستم. قبل از آن، در آژانسی کار می‌ کردم که آنجا در سه برند مختلف ملی مراقبت بهداشتی حضور داشتم. و در حالی که من واقعاً از کاری که انجام می دادم لذت می بردم، دوست دارم این شانس را داشته باشم که با یک شرکت مراقبت های بهداشتی بسیارحرفه ای تر همکاری کنم، به همین دلیل است که از این فرصت همکاری با مرکز بهداشت مترو بسیار هیجان زده هستم.”

**دقت داشته باشید که این پاسخ به صورت مفهومی ترجمه شده است**

پیشنهاد ویژه: یادگیری گرامر زبان انگلیسی

پاسخ‌ های عالی به بیشتر از ۸ سوال رایج در مصاحبه کاری انگلیسی

معرفی خود، تنها سوال مهم مصاحبه کاری به انگلیسی نیست. شما باید برای تمامی سوالات جواب هایی را آماده کنید.

برخی از این رایج ترین سوالات که در آن لینک به آنها اشاره شده است، عبارتند از:

Walk me through your resume.
من را با رزومه ات آشنا کن

How did you hear about this position?
چگونه با این موقعیت شغلی آشنا شدید؟

Why do you want to work at this company?
چرا می خواهید در این شرکت کار کنید؟

Why do you want this job?
چرا این شغل را می خواهید؟

What are your greatest strengths?
بزرگترین نقاط ضعف شما چیست؟

What do you consider to be your weaknesses?
به نظرتان نقاط ضعف شما چیست؟

مصاحبه شغلی موفق با کلاس های آنلاین

صفر تا صد یک مصاحبه کاری انگلیسی، استفاده درست از ساختارهای مکالمه زبان انگلیسی است. به این معنا که شما باید در یک مصاحبه، یک مکالمه انگلیسی درست و صحیح داشته باشید تا بتوانید خود را به بهترین شکل برای طرف مقابل بشناسانید. علاوه بر این، با داشتن یک مکالمه خوب، می توانید شانس پذیرش خود را بیشتر کنید.

با شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی، شما می توانید با یک استاد باتجربه و حرفه ای، سطح مکالمه انگلیسی خود را بالاتر برده و در یک مصاحبه شغلی، شانس بیشتری از بقیه داشته باشید. در این کلاس ها، شما با انواع سوالات مصاحبه کاری انگلیسی آشنا می شوید، و با استاد خود آنها را در قالب یک شبیه سازی (Simulation) تمرین می کنید. در این صورت دیگر هیچ نگرانی برای مصاحبه خود نخواهید داشت.

آخرین قدم چیست؟!

همین الان بصورت رندوم و با استفاده از دانش قبلی در قسمت نظرات انتهای همین صفحه به سوال زیر پاسخ دهید تا زیر و بم آن را بررسی کنیم و نقاط ضعفتان را به شما بگوییم. راهکار بهتر شدن پاسختان را نیز به شما خواهیم گفت! پس معطل چه چیزی هستید؟ سوال شما این است…

Tell me about yourself.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس‌های آنلاین

در کلاس‌های خصوصی آنلاین لینگوجو با بهترین مدرسین، انگلیسی رو یاد بگیر.

پکیج‌های خودآموز

با استفاده از پکیج‌های خودآموز زبان لینگوجو به راحتی انگلیسی رو یاد بگیر.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

پیشنهاد ویژه

برای شروع یادگیری اصولی زبان انگلیسی، همین الان اقدام کنید.