آموزش و آزمون (امتحان) آیلتس آکادمیک و جنرال با گرفتن سریع مدرک و تقویت مهارت ها

 

 

 

 

آموزش های رایگان آیلتس IELTS لینگوجو

آموزش آیلتس - آزمون آیلتس - آیلتس آکادمیک و جنرال

بهترین منابع کمکی آموزش زبان انگلیسی

صفر تا صد زبان انگلیسی

هرکدوم رو خواستی کلیک کن!

آموزش انگلیسی

کلیک کنید

مکالمه انگلیسی

کلیک کنید

پادکست انگلیسی

کلیک کنید

تعیین سطح آیلتس

کلیک کنید

آزمون(امتحان) آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی جهان در زمینه بررسی میزان دانش زبانی و مهارت ارتباطی به زبان انگلیسی است. امتحان آیلتس در حدود 110 کشور و در بستری بالغ بر 270 حوزه امتحانی برگزار می شود که بصورت پکیج آیلتس برای یادگیری شما تهیه و تولید می شود. تقویت آیلتس(آموزش آیلتس جنرال و آکادمیک + منابع معتبر، امتحان، مدرک، مهارت های IELTS شامل : لیسینینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ آیلتس و بخصوص رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 و.. IELTS) و یادگیری تکنیک های آزمون آیلتس را در این مطلب بررسی کرده ایم.

آزمون آیلتس IELTS مخفف عبارت International English Language Testing System به معنای سامانه بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی است. امتحان آیلتس توسط دانشگاه کمبریج انگلیس، شورای فرهنگی بریتانیا، و مرکز IELTS استرالیا برگزار می شود و هر ساله هزاران نفر در این آزمون معتبر شرکت می کنند تا خود را محک بزنند.

دانشگاه های آیلتس یا همان مراکز دانشگاهی که مدرک آیلتس در آنها قابل استناد است شامل کمبریج، آکسفورد، و هاروارد است.

در این مطلب، به صفر تا صد آزمون آیلتس خواهیم پرداخت و ریزترین نکات آن را نیز برای شما بررسی کردیم و بهترین پکیج آیلتس را به شما معرفی نموده ایم.

آیلتس به چه دردی می خورد؟!

داشتن مدرک آزمون IELTS از آن جهت مفید و موثر واقع می شود که شما می توانید با در دست داشتن آن اقدام به مهاجرت کاری یا تحصیلی کنید. به این معنا که با کسب نمره بالا و قابل قبول در آیلتس، می توانید به راحتی برای مهاجرت اقدام کنید و مطمئن باشید که در اولویت قرار خواهید گرفت.البته سطح آیلتس شما نیز نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا خواهد کرد. تلاش کنید تا در زمینه تقویت آیلتس بهترینِ خود را بگذارید!

چه اهمیتی دارد؟!

اهمیت آزمون آیلتس و داشتن مدرک آن به این است که در درجه اول شما توسط یک نهاد بین المللی مورد آزمون قرار می گیرید و عملا از سطح آیلتس واقعی خود مطلع می شوید. در درجه دوم، کسب نمره بالا در این آزمون جهانی می تواند شانس شما را در پیدا کردن یک شغل مرتبط با آن بالاتر ببرد. در مرحله بعدی نیز شما می توانید با داشتن مدرک IELTS می توانید مهاجرت کرده و به کشور مقصد خود بروید!در همین زمینه، استفاده از تکنیک های آزمون IELTS بسیار در نتیجه نهایی شما موثر خواهد بود.

چرا امروزه باید آیلتس داشت؟!

امروزه، شرکت در دوره های IELTS دیگر تبدیل به یک رسم شده است! دلیل آن نیز بسیار ساده است: اعتبار! شما با در دست داشتن مدرک آیلتس می توانید اعتبار خود را در زمینه زبان انگلیسی بالاتر ببرید.

از سمتی دیگر، می توانید با یادگیری آیلتس و نکات آن، و سپس اخذ مدرک، در سطح بین الملل برای خودتان فرصت ایجاد کنید! این فرصت ممکن است کاری باشد، تحصیلی، و یا حتی تفریحی!دقیقا به همین دلایل است که امروزه همه افراد در پی گرفتن نمره بالا در سطح آزمون و تقویت آیلتس هستند تا بتوانند از فرصت هایی که برایشان بعد از گرفتن مدرک پیش می آید، بهترین استفاده را بکنند! این را هم داشته باشید که اعتبار آزمون آیلتس بسیار بالاست!

انواع آزمون(امتحان) آیلتس

اما در ابتدا بیایید یک سری اطلاعات جامع در مورد آزمون آیلتس را با همدیگر بررسی کنیم! مهم ترین مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که آزمون IELTS در دو قالب رایج “آکادمیک” و “جنرال” برگزار می شود. در این قسمت، به تفاوت این دو و کاربرد هر کدام اشاره خواهیم کرد.

قبل از پرداختن به خود این دو نوع آزمون، باید به این نکته اشاره کرد که آزمون های آکادمیک و جنرال از نظر فرمت و ساختار یکسان هستند اما تنها از لحاظ سنجش مهارت های نوشتاری و خوانداری با همدیگر تفاوت دارند.

دو مهارت دیگر که شامل اسپیکینگ آیلتس و ریدینگ می شود، در هر دو نوع امتحان IELTS به یک شکل برگزار می شوند. که در لینگوجو هر دوی آنها بصورت پکیج آیلتس برای شما عزیزان تهیه و تولید شده است.

کاربرد آیلتس جنرال (GENERAL)

هر شخصی که قصد مهاجرت غیرتحصیلی دارد، این مدرک برای او مهم ترین چیز است! به عبارت دیگر، اگر شخصی بخواهد برای مهاجرت کاری یا هر نوع مهاجرت دیگری که تحصیل در آن دخیل نباشد اقدام کند، ابتدا باید IELTS جنرال داشته باشد.

اما این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که در برخی موارد برخی از شرکت ها نیز برای اطمینان بیشتر از تسلط فرد بر زبان انگلیسی، داشتن این مدرک را در اولویت بررسی کاندیدهای استخدامی خود قرار می دهند. آموزش های ویژه آیلتس جنرال بصورت پکیج آیلتس (که پکیج آیلتس جنرال را نیز شامل می شود) برای شما تهیه و تولید شده است.

کاربرد آیلتس آکادمیک (ACADEMIC)

اگر بخواهیم بطور کلی صحبت کنیم، این آزمون برای کسانی مناسب است که در پی گرفتن بورسیه تحصیلی یا اقدام برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در یک دانشگاه یا موسسه آموزشی خارجی هستند.

باید به این مورد توجه داشته باشید که ابتدا هر دانشگاهی نمره مد نظر خودش را برای پذیرش افراد در نظر می گیرد.

نکته دیگر این است که همواره به یاد داشته باشید که برای برخی از فرصت های شغلی (مانند مشاغل گروه علوم پزشکی) نیز همین مدرک (مدرک آیلتس) را باید داشته باشید و نه آیلتس جنرال. زیرا شما در ادامه شغل خود نیز با علم و موارد آکادمیک سر و کار خواهید داشت. آموزش های ویژه آیلتس آکادمیک بصورت پکیج IELTS برای شما فراهم شده است.

تفاوت های محتوایی آیلتس جنرال و آیلتس جنرال

به لحاظ محتوایی، تفاوت هایی بین این دو نوع امتحان آیلتس وجود دارد که در این قسمت به این تفاوت ها خواهیم پرداخت.از آنجایی که مخاطبان آزمون آیلتس آکادمیک قصد تحیل در خارج را دارند و می خواهند وارد فضای آموزشی و آکادمیکی شوند، محتوایی که در قسمت Reading اسن آزمون وجود دارد، از کتاب ها یا مقالات علمی آورده می شوند.

به همین دلیل، می توان به جرات گفت که سطح دایره واژگانی که در آیلتس آکادمیک وجود دارد، بسیار بالاتر از آزمون آیلتس جنرال است. همچنین در قسمت Writing نیز موضوعاتی که برای شرکت کننده ارائه می شود، آکادمیک و علمی می باشد تا توانایی شرکت کننده در این زمینه نیز به چالش کشیده بشود.در آیلتس جنرال اما قضیه فرق می کند.

در قسمت Reading مطالبی آورده می شوند که جنبه عمومی دارند (مثل تبلیغات، مسائل روزمره و غیره). در بخش Writing نیز نوشتن یک نامه و یک موضوع نوشتاری عمومی از شرکت کننده خواسته می شود.

نحوه نمره دهی آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال

دیگر تفاوتی که این دو در آزمون آیلتس دارند، نحوه نمره دهی است. در مهارت Reading، سیستم نمره دهی این آزمون متفاوت بوده و داوطلبان نسبت به سوال هایی که پاسخ می دهند، نمرات متفاوتی دریافت می کنند. به مثال زیر دقت کنید تا بهتر متوجه بشوید:

 • 30 نمره از 40 نمره در آزمون جنرال = نمره 5
 • 30 نمره از 40 نمره در آزمون آکادمیک = نمره 6

در نتیجه، سطح آیلتس شما وابستگی زیادی به اینکه کدام نوع امتحان آیلتس را شرکت می کنید، دارد.

کدام نوع آزمون راحت تر است؟!

طبیعی است که با یک مقایسه ساده بتوان به این نتیجه رسید که در آزمون آیلتس، نوع جنرال راحت تر است؛ زیرا از منابع ساده ای استفاده می کند، متون راحت تری دارد، و در کل برای یک زندگی روزمره و یک شغل ساده طراحی شده است. در نتیجه به سادگی هر چه تمام تر می توان گفت که آزمون آیلتس جنرال، راحت تر است.

آیلتس آکادمیک (Academic) بهتر است یا جنرال (General)

آیلتس آکادمیک یکی از انواع آیلتس است که برای کسانی مفید می‌باشد که در پی تحصیل در یک موسسه آموزشی هستند. آیلتس آکادمیک در سال‌های اخیر طرفداران خود را پیدا کرده است.

با داشتن مدرک IELTS آکادمیک شما میتوانید در اکثر کشورهای دنیا به تحصیل بپردازید. به همین دلیل است که آیلتس آکادمیک اهمیت زیادی دارد.
در مقایسه با آیلتس جنرال، نوع آکادمیک بسیار سخت‌تر است. IELTS جنرال مناسب کسانی است که می‌خواهند برای کار به خارج بروند.
درنتیجه‌ی مقایسه آیلتس جنرال با آکادمیک، باید گفت که آیلتس جنرال راحت‌تر می‌باشد.

منابع آموزشی تقویت آیلتس

الان که با کلیت و اطلاعات جامع در مورد آزمون آیلتس آشنا شدید، نوبت به معرفی بهترین منابعی می رسد که با استفاده از آنها می توانید به قله های پیشرفت در زمینه IELTS برسید! برویم سراغشان!

ابتدا باید گفت که بهترین منابع آیلتس، کتاب هایی هستند که توسط انتشارات Cambridge، Barron’s و یا OXFORD تهیه و تدوین می شوند. به عبارت دیگر، بهتر است تا همواره از این سه منبع بعنوان منابع آموزش آیلتس استفاده بکنیم.

منابع آزمون IELTS عبازتند از:

منبع 1

  • سری کتاب های IELTS از Cambridge

این مجموعه کتاب ها می توانند بسیار برای شما و آمادگی تان برای آزمون(امتحان) آیلتس مفید واقع شوند. این سری کتاب ها در دانشگاه کمبریج منتشر شدند و نکته مهم این است که مولفان اصلی سری کتاب های IELTS کمبریج، خود طراحان آزمون های آیلتس و اساتید با تجربه هستند. قطعا میزان معروفیت سری کتاب های IELTS کمبریج به خاطر محتوای بسیار مفید و معتبرشان اتفاق افتاده است.

سری کتاب های IELTS کمبریج در سه سطح کلی ارائه می شوند که شما با توجه به سطح مورد نظرتان می توانید این کتاب ها را مطالعه کنید؛ در زیر به سطوح این کتاب ها پرداخته ایم:

  • سطح یک: مخصوص کسانی است که می خواهند در آزمون های IELTS نمره متوسطی کسب کرده و نهایتا به سطح نمره ای بین چهار تا پنج دست پیدا کنند.

  • سطح دو: مخصوص کسانی که می خواهند نمره بالاتری نسبت به سطح اول داشته باشند و حدود نمره مورد نظرشان بین پنج تا شش و نیم است.

  • سطح سه: خواندن سطح سه برای کسانی مناسب است که خواهان نمره بسیار بالایی هستند و کمترین حدود نمره ای که برای خود در نظر گرفته اند بین شش و نیم تا هفت و نیم می باشد. هر چند بخشی دیگر از نیاز سطح سه بهره مندی از آموزش آیلتس و منابع معتبر است.

  • کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

یکی از کتاب هایی که در زمینه تقویت آیلتس بسیار به شما کمک می کند! این کتاب را نویسندگانی بسیار با تجربه از دانشگاه کمبریج به نام‌های Pauline Cullen ،Amanda French و Vanessa Jakeman تالیف کردند.

در این کتاب 8 درس مربوط به مهارت Listening، هشت درس مربوط به مهارت Reading (برای هر دو نوع آزمون)، 8 درس مربوط به مهارت رایتینگ IELTS (برای هر دو نوع آزمون آیلتس) بوده و 4 درس هم برای مهارت Speaking دارد که فصل آخر شامل 17 ویدئوی مربوط به این مهارت است.

در پایان نیز ۸ آزمون آزمایشی آیلتس با راهنمای کامل در این کتاب ارائه میشود. این کتاب دارای بیشتر از ۴۰۰ صفحه است و مطلب آموزشی را در زمینه ارائه یک منبع خوب برای IELTS در آن قرار دارد.

  • مجموعه کتاب های Official IELTS Practice Materials

مجموعه کتاب های Official IELTS Practice Materials مجموعه ای دو سطحی است که برای زبان آموزانی که برای آزمون آیلتس در حال آمادگی هستند. این کتاب ها شامل تست هایی از هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری هستند که مربوط به دو نوع آزمون(امتحان) آیلتس آکادمیک و جنرال می باشند.

در پایان کتاب نیز پاسخنامه آزمون های شنیداری و درک مطلب به همراه متن فایل های صوتی نیز وجود دارد.

با توجه به غنی بودن این منبع، می توان به جرات گفت که با استفاده از آن می توانید در رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 آیلتس نمره چشمگیری بگیرید!

منبع 2

  • سری کتاب های Inside Reading

یکی از بهترین و با کیفیت ترین منابع برای آزمون آیلتس در زمینه مهارت Reading، این سری کتاب ها می باشند. شما با استفاده از این سری کتاب ها، مهارت خوانداری خود را به طرز شگفت انگیزی بالا میبرید و به دانش زبانی بسیار بالایی دست پیدا بکنید.

کتاب های Inside Reading دارای تمرین های بسیار زیادی دارد که شما با حل آنها می توانید خیلی سریع پیشرفت کنید. این کتاب بر اساس لهجه بریتانیایی است و یکی از محصولات انتشارات آکسفورد می باشد.

آکسفورد در زمینه آموزش زبان انگلیسی و تولید کتاب برای آزمون آیلتس فعالیت می کند. در کتاب های Inside Reading می توانید متونی از تمامی موضوعات شامل علمی و داستانی را مشاهده کنید.

  • سری کتاب های Inside Writing

این سری کتاب ها نیز جزو مهمی از منابع معتبر برای IELTS و آموزش IELTS می باشند. انتشارات آکسفورد منتشرشان می کند و در در سطح بین المللی نیز به پخش آن مبادرت می ورزد. ساختار کلی نیز تا حدود زیادی همانند سری کتاب های Inside Reading می باشد؛ تنها با این تفاوت که تمرکز این کتاب روی مهارت رایتینگ یا همان نوشتاری شخص مورد نظر است.

تقویت رایتینگ IELTS از مهم ترین کارهایی است که باید بکنید و این کتاب ها یک همراه بسیار خوبی برای شما خواهند بود! که این مورد در پکیج آیلتس لینگوجو به شما آموزش داده می شود.

دانشگاه و کشورهای مورد پذیرش آیلتس IELTS

قبل از اینکه به سراغ امتحان آیلتس و مدرک آیلتس بروید، باید یک سری تحقیقات در زمینه اینکه کدام کشورها بهترین مقصد برای شما هستند، داشته باشید. اینکه چه کشورهایی با چه نمره ای از امتحان IELTS، دانشجویان جدید را پذیرش می کنند، مهم ترین نقش را در ادامه مسیر شما خواهد داشت. در ادامه مطلب به این موضوع مهم اشاره ای کرده ایم.

کشورها

کشورهایی که بهترین مقصد تحصیلی جهان می باشند عبارتند از آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلیس و اروپا؛ بهترین دانشگاه های آمریکا سطح آیلتس 5.5 تا 6 را درخواست می کنند. دانشگاه های کانادا نیز سطح آیلتس 6 را پذیرش خواهند کرد. از سمتی دیگر اما، داشتن مدرک آیلتس 6 برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا قابل قبول است.

در کشورهای اروپایی و انگلیسی نیز حداقل نمره پذیرش برای دانشگاه ها، 5.5 الی 6 می باشد.

یادگیری IELTS اصولی با پکیج IELTS

اینکه چگونه فرایند تقویت آیلتس را طی بکنید، نقش اساسی ای در نمره نهایی شما خواهد داشت. به این معنا که در وهله اول شما باید از منابع IELTS معتبری استفاده کنید تا بتوانید پرقدرت مسیر خود را شروع کنید. به همین دلیل است که یادگیری اصولی IELTS از نکاتی است که باید بسیار به آن توجه کرد.

از همین جهت مجموعه لینگوجو اقدام به تولید پکیج IELTS نموده تا زبان آموزان دغدغه ای در یادگیری تکنیک های آزمون IELTS نداشته باشند.

راز گرفتن نمره بالای آیلتس

استفاده از تکنیک های آزمون آیلتس ضامن نمره خوب برای شما خواهد بود. از سمتی دیگر، تنها تکنیک ها نیستند که نقش مهمی را ایفا می کنند. شما باید از بهترین و باکیفیت ترین و استانداردترین منابع استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود در آزمون IELTS برسید.

چرا استفاده از آموزش آیلتس معتبر مهم است؟! منابع آیلتس مهمن!

استفاده از آموزش آیلتس از این جهت حائز اهمیت است که می تواند تاثیر مستقیمی روی سطح IELTS شما و نمره نهایی تان داشته باشد. اعتبار آموزشی که شما از آن استفاده می کنید نیز طبیعتا باید بالا باشد؛ زیرا تنها در این صورت است که مدرک آیلتس شما آن چیزی می شود که خودتان می خواهید!

مهارت های آزمون(امتحان) آیلتس

هر کدام از این مهارت های اصلی، در یک قالب و روش خاصی مورد ارزیابی قرار می گیرند که در این قسمت از این مطلب به هر کدام از آنها بصورت جداگانه خواهیم پرداخت.

لیسینینگ یا همان مهارت شنیداری (IELTS Listening)

اولین مهارتی که در امتحان آیلتس مورد بررسی قرار می گیرد، مهارت شنیداری است. این مرحله از آزمون در هر دو نوع آیلتس آکادمیک و جنرال یکی است.

این قسمت از امتحان، شامب 4 بخش و مجموعا 40 سوال است؛ طبیعتا هر بخش نیر شامل 10 سوال خواهد شد. مدت زمانی که این قسمت دارد نیز حدود 30 دقیقه است که در پایان پخش نوارهای صوتی، 10 دقیقه به شما زمان اضافه داده می شود تا پاسخ های خود را ازگه سوالات به پاسخنامه ای که به شما از قبل داده شده است، وارد کنید.

سوالات لیسینینگ آیلتس (جنرال یا آکادمیک) به گونه ای طراحی شده اند که به مرور، هر بخش سخت تر از قبلی خواهد شد. توجه داشته باشید که نوار صوتی هر کدام از بخش ها تنها یک بار پخش می شود و باید حواستان به گوش هایتان باشد!

  • انواع سوالات در قسمت Listening
    • کامل کردن جدول، فرم، خلاصه یا نوشته

    • کامل کردن برچسب های یک دیاگرام، نقشه یا طرح

    • کامل کردن جمله

    • پاسخ کوتاه

    • تطبیق

    • چندگزینه ای

  • مهارت های مورد ارزیابی در Listening
    • درک ایده اصلی

    • درک جزئیات

    • درک نظر شخص در حال صحبت

    • درک هدف از بیان مطلبی خاص

    • فهم لهجه و گویش های متداول انگلیسی

ریدینگ یا همان مهارت خوانداری (IELTS Reading)

در قسمت ریدینگ آیلتس، دومین مرحله از امتحان بین المللی IELTS است. این قسمت شامل 40 سوال است که در مدت زمان 60 دقیقه باید به آنها پاسخ بدهید. دقت کنید که هیچگونه وقت اضافی ای برای این دسته از سوالات نخواهید داشت!

این 40 سوال، در قالب های زیر از شما پرسیده خواهند شد:

  • چهارگزینه ای

  • شناسایی اطلاعات

  • شناسایی دیدگاه و ادعاهای نویسنده

  • انتخاب عنوان مناسب برای هر پاراگراف

  • انتخاب پایان مناسب برای هر پاراگراف

  • تطبیق جزئیاتی از متن

  • تطبیق اطلاعات داده شده

  • کامل کردن جملات

  • کامل کردن برچسب های دیاگرام

  • پیدا کردن دو پاسخ مناسب برای یک سوال

  • پاسخ کوتاه

مهارت هایی که در این قسمت مورد ارزیابی قرار می گیرند عبارتند از:

  • درک مطلب کلی

  • درک ایده اصلی

  • درک جزئیات

  • درک مطالبی که ضمنی به آنها اشاره شده است

  • درک عقاید، هدف، و نگرش نویسنده

  • دنبال کردن یک مبحث

رایتینگ یا همان مهارت نوشتاری آیلتس (IELTS Writing)

سومین و آخرین قسمتی که بصورت کتبی از شما امتحان گرفته خواهد شد، قسمت رایتینگ آیلتس می باشد. این قسمت از آزمون، دارای دو Task یا همان بخش می باشد که باید در مدت زمان 1 ساعت هر دو را به پایان برسانید.

رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 را باید طوری مدیریت کنید که هر دو پس از یک ساعت تمام شده باشند. هیچ وقت اضافه ای نخواهید داشت؛ در نتیجه، دقت کنید تا زمان بندی از دستتان در نرود!

برای آنکه بتوانید نمره خوبی در این زمینه بدست بیاورید، به نکات زیر توجه کنید:

  • پاسخ مناسب به موضوعی که داده شده است

  • استفاده از واژگان گسترده

  • استفاده درست از گرامرهای متنوع

  • ایده های سازمان یافته

مهارت هایی که در قسمت رایتینگ آیلتس مورد ارزیابی قرار می گیرند، عبارتند از:

  • پاسخگویی درست و مرتبط به سوالات

  • انسجام و پیوستگی متون

  • استفاده از دایره واژگان گسترده

  • استفاده از گرامرهای گسترده در جای درست

اسپیکینگ آیلتس یا همان مهارت گفتاری در آیلتس (IELTS Speaking)

آخرین قسمتی که سنجیده می شوید، همینجاست! این قسمت بصورت شفاهی برگزار می شود و معمولا زمان برگزاری آن قبل یا بعد از آزمون کتبی IELTS است. در این قسمت شما باید با شخصی مکالمه داشته باشید و در این مکالمه باید سعی کنید تا همه چیز در جای خودش باشد.


آموزش مکالمه زبان انگلیسی لینگوجو


استفاده از گرامرهای متنوع در جای درست، استفاده از کلمات غیرتکراری و جدید و تکنیک های واژگانی، استفاده از اصطلاحات پرکاربرد و روزمره و همچنین داشتن یک لهجه و خوب ادا کردن آن همگی از نکاتی است که باید در حین برگزاری اسپیکینگ رعایت کنید.

Speaking اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس را از مهم ترین قسمت های این آزمون قلمداد می کنند؛ هرروز تمرین کنید!

Listening لیسینینگ IELTS

تقویت IELTS بدون تقویت مهارت شنیداری به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. پس بهتر است تمرکز خاصی را روی آن بگذارید!

Reading ریدینگ IELTS

مهارت ریدینگ در امتحان آیلتس یکی از تاثیرگذارترین قسمت هاست و توجه زیادی را از سمت شما خواهد طلبید!

Writing رایتینگ آیلتس

تلاش خود را بکنید تا با استفاده از تکنیک های آزمون آیلتس، رایتینگ آیلتس خود را تقویت کرده و بتوانید از پس رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 بربیایید!

روش های تقویت آیلتس و مهارت های آن

شما برای آنکه در آزمون(امتحان) IELTS با موفقیت روبرو بشوید، ابتدا باید مهارت های اصلی خود را با استفاده از یک سری تکنیک تقویت کنید. در زیر برخی از این تکنیک ها را به تفکیک مهارت آورده ایم.

دقت داشته باشید که این نکات فقط برای مهارت هایی آورده شده اند که در آزمون کتبی IELTS وجود دارند؛ به عبارت دیگر، تکنیک های اسپیکینگ آیلتس بسیار ساده و قابل فهم هستند و نیازی به دوباره گویی نیست. تنها کافیست همه قواعد یک مکالمه معمولی را رعایت کنید. همین!

روش های موثر که در گرفتن مدرک آیلتس بدردتان میخورد:

  • روش های تقویت لیسینینگ آیلتس

  • مهارت های کلی شنیداری خود را بهبود ببخشید
    • هدف از بخش Listening آیلتس آزمایش مهارت شنیداری شماست. از تمرین های تستی برای بهبود نمره خود استفاده نکنید: کافی نیست! آنها به شما کمک می کنند تا با آزمون آشنا شوید، اما توانایی شنیداری شما را چندان بهبود نمی بخشند. انجام تمرین‌های مختلف شنیداری، گوش دادن به مطالب شنیداری عمومی (گزارش‌های رادیویی، برنامه‌های تلویزیونی، برنامه‌های مستند و غیره) و تنها پس از آن انجام تست‌های تمرینی لیسنینگ IELTS بسیار مؤثرتر هستند.

  • انواع کلمه
    • از سؤالات بگذرید و تصمیم بگیرید که کدام نوع کلمه در هر جای خالی قرار می گیرد. آیا آن کلمه اسم، فعل، قید یا صفت است؟ “N” را برای اسم، “V” را برای فعل و غیره بنویسید. این به شما کمک می کند تا در حین گوش دادن بر روی فرم های کلمه خاص تمرکز کنید.

  • توجه خود را از دست ندهید
    • یکی دیگر از تکنیک های لیسینینگ آیلتس این است؛ همواره به یاد داشته باشید، شما فقط یک بار صدا را می شنوید. بنابراین اگر برخی از کلمات را نشنیدید و از برخی سوالات گذشتید، نگران نباشید! آنها را خالی بگذارید و روی قسمتی که الان هستید، تمرکز کنید. آن سوالات را در انتهای بخش مرور کنید، در غیر این صورت، فقط سوالات بیشتری را از دست خواهید داد. شما باید همزمان بخوانید، بنویسید و گوش دهید.

  • جواب ها را خیلی سریع ننویسید
    • بسیاری از شرکت کنندگات IELTS در این تله می افتند: به محض شنیدن اطلاعات مورد نیاز، آنها را بعنوان پاسخ صحیح در نظر می گیرند. اما گاهی اوقات این اطلاعات در بخش دیگری تکرار یا اصلاح می شود.

  • هیچ جای خالی ای را رها نکنید
    • برای پاسخ های نادرست نمره از دست نمی دهید، بنابراین حتی اگر پاسخ را نمی دانید بهتر است چیزی در کادر پاسخ ها بنویسید. دوباره سوال را بخوانید و حدس بزنید!

لینگوجو در بخش آموزش آیلتس توجه ویژه ای به مهارت لیسینینگ دارد.

  • روش های تقویت ریدینگ (موثر بر مدرک آیلتس)

  • روی ایده ها تمرکز کنید، نه کلمات
    • دوباره بخوانید و سپس متن را با کلمات خود بازنویسی کنید.

    • آنچه را که اخیرا خوانده اید برای خود توضیح دهید.

    • این مینی تحلیل به شما کمک می کند تا بر روی ایده ها و پیام ها تمرکز کنید تا کلماتی که در مقابل شما قرار دارند.

  • مدارک اثبات را در متن پیدا کرده و دورشان خط بکشید و شماره گذاری شان کنید
    • محل دقیق پاسخ بازنویسی شده را پیدا کنید. آن را با کلمات کلیدی در پاسخ خود مقایسه کنید و مطمئن باشید که آن یکی است. اثباتش همینه!

    • سپس زیر آن خط بازنویسی شده در قسمت خط بکشید.

    • سپس بالای سوالی که با آن خط به آن پاسخ داده می شود، عددی را بنویسید. به همین سادگی.

  • از کلمات ناشناخته وحشت نکنید؛ از مفهوم استفاده کنید
    • سعی کنید برای پیدا کردن یک کلمه جدید به اطراف نگاه کنید. شاید محتوای جمله بتواند به شما کمک کند که مثبت یا منفی، یک شخص یا شغل، یک حیوان یا یک ویژگی را استنباط کنید.

    • پیشوندها می توانند کمک کنند، un- به معنای لغو یک عمل، و re- به معنای تکرار، یا -wise به معنای اشاره به چیزی است.

    • گرامر نیز کمک خواهد کرد، اگر قبل از یک اسم آمده باشد، ممکن است توضیح دهد که چگونه این اسم است.

در آموزش آیلتس لینگوجو مهارت ریدینگ گام به گام آموزش داده می شود.

  • روش های تقویت رایتینگ IELTS

  • هنگامی که پاسخ های خود را می نویسید، به یاد داشته باشید که ممتحنین به شما در بیان شما نمره می دهند. هیچ پاسخ غلط یا درستی وجود ندارد. پس باید سعی کنید تا رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 را بصورتی کاملا اصولی بنویسید.

  • امتحان آیلتس ممکن است شما را حول کند! سوالات را به درستی بررسی کنید و ببینید که به تمام قسمت های سوال پاسخ می دهید.

  • به یاد داشته باشید که به محدودیت کلمات پایبند باشید. اگر در رایتینگ تسک 1 کمتر از 150 کلمه یا در تسک 2 رایتینگ کمتر از 250 کلمه بنویسید، نمره خود را از دست خواهید داد.

  • همیشه پاسخ ها را به زبان خودتان بنویسید. اگر دقیقاً از کلمات سؤال استفاده کنید، برای آن نمره به شما داده نمی شود.

  • روی نوشتن پاسخ های طولانی و پیچیده تمرکز نکنید. خوب، منسجم بنویسید و افکار خود را به خوبی سازماندهی کنید. مطمئن شوید که گرامر شما بی عیب و نقص است.

  • در مقاله خود، پاراگراف آخر را برای نتیجه گیری معتبر از تمام نکاتی که در پاسخ بیان کرده اید، نگه دارید.

در آموزش آیلتس لینگوجو تمام تکنیک های مورد نیاز مهارت رایتینگ IELTS را مورد بررسی قرار دادیم.

  • روش های تقویت مهارت اسپیکینگ آیلتس

  • پاسخ ها را حفظ نکنید
    • پاسخ ها را حفظ نکنید! ممتحن می‌تواند تشخیص دهد که آیا پاسخ‌های خود را حفظ کرده‌اید یا خیر و این ممکن است بر امتیاز گروه نهایی شما تأثیر بگذارد.

  • نگران لهجه خود نباشید
    • با یک آزمون حضوری اسپیکینگ آیلتس، ممتحن IELTS طیف وسیعی از لهجه‌ها را می‌فهمد، بنابراین برخلاف یک دستگاه هوش مصنوعی قادر به درک آنچه می‌گویید خواهد بود. اگر بتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید، پس جای نگرانی نیست. اما مراقب صداهایی باشید که با آنها مشکل دارید و مطمئن شوید که از استرس و لحن استفاده می کنید. با دوستان تمرین کنید؛ اگر نتوانند حرف شما را بفهمند به شما خواهند گفت.

  • از استفاده از پرکننده ها خودداری کنید
    • با اطمینان صحبت کنید و از استفاده از کلمات پرکننده خودداری کنید. ما معمولاً زمانی که نمی‌دانیم چه بگوییم از پرکننده‌ها استفاده می‌کنیم، با این حال، این به ممتحن نشان می‌دهد که نمی‌توانید به زبان یا ایده‌های مناسب دسترسی داشته باشید، بنابراین مهم است که از آنها اجتناب کنید.

  • موضوعات رایج اسپیکینگ آیلتس را تمرین کنید
    • قسمت 2 آزمون اسپیکینگ آیلتس از شما می خواهد که در مورد یک موضوع معین حدود 2 دقیقه صحبت کنید. برای بهبود و یادگیری واژگان مرتبط با هر موضوع، موضوعات رایج IELTS را با دوستان، خانواده یا همکاران خود تمرین کرده و قدمی بزرگ در تقویت IELTS بردارید!

تمام تکنیک های مورد نیاز برای تقویت مهارت اسپیکینگ آیلتس را در آموزش آیلتس(پکیج IELTS) لینگوجو با شما به اشتراک گذاشتیم.

تکنیک های موفقیت در IELTS

با استفاده از تکنیک های آزمون آیلتس که در قسمت بالایی گفته شد، شما به راحتی می توانید نمره بالایی را در مدرک آیلتس خود تضمین کنید. سطح IELTS شما به میزان تمرین و تکرار و استفاده از این تکنیک ها وابسته است. البته تکنیک ها و نکات طلائی این آزمون در پکیج آیلتس لینگوجو به صورت ویدئویی آموزش داده شده است.

چرا آموزش آیلتس(پکیج IELTS) لینگوجو؟! بهترین منابع IELTS!

لینگوجو توجه ویژه ای برای آموزش آیلتس و یادگیری آن دارد. چرا که افرادی که به دنبال این آموزش IELTS هستند معمولا یا به فکر تحصیل در خارج از کشور می باشند و یا قصد مهاجرت کاری را دارند.

ما در مجموعه لینگوجو تمام سعی خودمان را برای تولید آموزش های آیلتس و آزمون IELTS گذاشتیم و برای این آموزش پشتیبانی ویژه ای برای زبان آموزان آن داریم.

لینگوجو آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال را پوشش می دهد.

چرا آموزش IELTS آنلاین مناسب است؟! مدرک IELTS رو بدون کلاس بگیر!

تقویت آیلتس بصورت آنلاین مزایای خود را دارد. اگر بخواهید تا آنلاین از منابع آیلتس استفاده کنید، این منابع را همیشه و همه جا همراه خود خواهید داشت و به راحتی هر چه تمام تر از پس تمام مهارت ها بر خواهید آمد. شما می توانید تکنیک های آزمون آیلتس را در منزل به صورت ویدئویی آموزش ببینید.

دقت داشته باشید که این تقویت مهارت ها بصورت آنلاین، بخصوص در زمینه اسپیکینگ IELTS بسیار موثر بوده و مفید است.

منظور از رایتینگ تسک 2،1 چیست؟!

رایتینگ تسک 1، اولین مرحله از سنجش توانایی نوشتاری شما خواهد بود. به عبارت دیگر، قسمت رایتینگ به دو بخش یا Task تقسیم می شود که هر کدام باید بصورت جداگانه نوشته شوند.

بعد از پایان یافتن تسک 1، رایتینگ تسک 2 شروع خواهد شد که مدت زمان بیشتری را نسبت به مرحله اول از شما خواهد گرفت.

مزایای استفاده از آموزش IELTS (پکیج IELTS) لینگوجو؟!

استفاده از آموزش های آیلتس لینگوجو، مزایای بسیار زیادی دارد. با استفاده از آموزش های لینگوجو همان بار اول مدرک آیلتس را دریافت کنید. در ادامه تنها به برخی از مزایای پکیج آیلتس لینگوجو اشاره می کنیم:

پشتیبانی 24 ساعته

با استفاده از منابع آیلتس لینگوجو، می توانید پشتیبانی 24 ساعته ما را داشته باشید! هر روز هفته و در هر ساعتی از شبانه روز، پشتیبانی ما همراه شماست!

ارتباط مستقیم با مدرس پکیج

از بهترین نکاتی که می توان به آن اشاره کرد، ارتباط مستقیم با مدرس دوره است که می تواند کمک خوبی برای بهتر شدن سرعت شما در این مسیر پر پیج و خم باشد.

بروز بودن محتوای آموزشی پکیج لینگوجو

لینگوجو با استفاده از آخرین نسخه منابع و معتبرترین کتاب ها و ویدیوها که توسط خود ناشرین منابع آیلتس تهیه و تولید شده است، آیلتس را به شما آموزش می دهد!

آیا آموزش IELTS لینگوجو (پکیج آیلتس)، IELTS آکادمیک و جنرال را پوشش می دهد؟!

آموزش آیلتس در پکیج IELTS لینگوجو شامل هر دو نوع این آزمون‌ها می‌شود و در قالب‌های آموزش جامع و اختصاصی برای مخاطبین به صورت ویدئوهای آموزشی فراهم می‌شود.
شما برای آموزش آیلتس و تکنیک های IELTS نیازی به کلاس حضوری ندارید! با استفاده از دوره های آموزشی لینگوجو به تمام تکنیک های IELTS مسلط شوید، نمره بالای 7 رو کسب کنید و مدرک آیلتس بدست آورید.

لهجه British در آموزش آیلتس

در طی برگزاری آزمون، شما ممکن است در مراحل مختلف با لهجه های مختلف روبرو شوید که به هیچ وجه جای نگرانی ندارد. در قسمت هایی مثل لیسینینگ یا اسپیکینگ آیلتس، امکان دارد تا با لهجه هایی همچون بریتیش یا استرالیایی مواجه شوید. در این صورت تنها کاری که باید بکنید، حفظ تمرکزتان است!

گفتنی است که قسمت هایی همچون رایتینگ IELTS (که شامل رایتینگ تسک 1 و رایتینگ تسک 2 می شود) یا ریدینگ، شامل این مسئله و درگیری با لهجه ها نمی شوند.

سعی کنید تا از منابع آیلتس مختلف استفاده کنید تا با لهجه های بیشتری آشنا بشوید!

چرا منبع آموزش آیلتس معتبر مهم است؟ بهترین پکیج IELTS را انتخاب کنید!

به آمادگی کامل رسیدن برای آزمون(امتحان) IELTS یکی از چالش برانگیزترین مسائلی است که برای آزمون دهندگان قابل حل نیست.

آموزش IELTS و بررسی تکنیک های IELTS می تواند در کنترل کردن استرس برای این آزمون کمک شایانی کند.

آزمون آیلتس یک آزمون بسیار معتبر و بین المللی در مبحث آموزش زبان انگلیسی است. در نتیجه، آمادگی برای چنین آزمونی نیازمند یک سری کتاب و منابع مختلف و معتبر در حوزه آموزش IELTS می باشد، تا شما بتوانید با تجربه و آمادگی بالا سر جلسه این آزمون مهم بشینید.

شما با استفاده از منابع آموزش امتحان IELTS ، خود را برای یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی آماده می کنید.

در کنار همه این موارد، شما به منابع آیلتس ای باید دسترسی داشته باشید که تمام تکنیک های آزمون آیلتس را برای شما فراهم کرده و آموزش بدهد.

چه مهارت هایی در آزمون آیلتس بررسی می شوند؟!

آزمون IELTS، یک آزمون بین المللی و معتبر در زمینه سنجش همه مهارت های زبان انگلیسی است. در IELTS، همه مهارت های اصلی شرکت کننده مورد بررسی و سنجش قرار می گیرند. مهارت های اصلی در زبان انگلیسی عبارتند از:

  • Reading یا همان مهارت خوانداری

  • Listening یا همان مهارت شنیداری

  • Speaking یا همان مهارت گفتاری

  • Writing یا همان مهارت نوشتاری (رایتینگ آیلتس)

همه این مهارت ها، در آزمون(امتحان) آیلتس مورد بررسیِ دقیق و علمی قرار می گیرند و نمره دهی نیز کاملا با دقت و با استفاده از تکنولوژی انجام می پذیرد تا کمترین میزان خطا را داشته و مدرک آیلتس صحیح و سالم صادر شود.

همه مهارت ها اصلی را بصورت اصولی در پکیج آیلتس برای شما عزیزان به ارمغان آورده ایم.

هر کدام از این مهارت ها، باید قبل از شرکت در آزمون تقویت شده و روی آنها تمرینات مکرر و زیادی انجام شود تا بتوان به بهترین نتیجه در این زمینه رسید.

چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را تقویت کنید، و سپس در IELTS شرکت کنید! می توان گفت که تقویت این مهارت ها و تکنیک های آزمون IELTS مساوی است با تقویت IELTS! تنها در این صورت است که می توانید نمره قابل قبولی در IELTS بگیرید!

هزینه آزمون (امتحان) و مدرک آیلتس

سوالی که تقریبا همه کسانی که قصد شرکت در آزمون IELTS را دارند در ذهنشان ایجاد می شود! بطور خلاصه و مفید اگر بخواهیم اشاره کنیم، هزینه شرکت در آزمون IELTS در سال 1401، معادل 61510400 ریال می باشد.

همان شش میلیون و دویست خودمان تقریبا! که برای گرفتن مدرک آیلتس و نشستن سر جلسه آزمون باید این مبلغ را پرداخت کنید.

نکته جالب اینجاست که شما به راحتی می توانید تقویت سطح IELTS خود را با رعایت کردن همه تکنیک های آزمون آیلتس بالا برده و همان بار اول به آنچه که می خواهید برسید(مدرک آیلتس) و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی نداشته باشید!

پنل پشتیبانی آموزش های IELTS در پکیج آیلتس آکادمیک و جنرال

زبان آموزانی که یکی از آموزش های مربوط به IELTS چه جنرال چه آکادمیک را تهیه کنند پنل ویژه ای برای پشتیبانی آنها در اختیارشان قرار می دهیم تا مستقیما با مدرس دوره امتحان آیلتس در ارتباط باشند.

نتیجه گیری

گرفتن مدرک آیلتس به این بستگی دارد که بهترین پکیج آموزش IELTS را چه در حوزه جنرال و چه آکادمیک انتخاب کنید و براساس آن نکات طلائی و تکنیک های اصولی آزمون IELTS را آموزش ببینید.